Kto zasługuje na szczęście? Czy można być szczęśliwym już dziś czy...
Wrażliwa opowieść o królewnie, która dowiedziała się, że jest adoptowana...
Świat po zdradzie. Czy warto przebaczać i walczyć o związek w imię dobra...
Świat po zdradzie. Czy warto przebaczać i walczyć o związek w imię dobra...
Ta bajka z powodzeniem może być terapią przy arachnofobii.
Przyjaźń jest jak zbiór najpiękniejszych nut zapisanych na pięciolinii...
Przyjaźń jest jak zbiór najpiękniejszych nut zapisanych na pięciolinii...
Teksty te są dziś znakami czasu. Opisane w nich realia życia końca XX...
Teksty te są dziś znakami czasu. Opisane w nich realia życia końca XX...
Potwory nie istnieją naprawdę. A co jeśli w nie uwierzysz? Dawno, dawno...
Kryminalne fantasy z czarnym, a nawet wisielczym humorem.
Wszystkie dzieci wiedzą dziś, że mają swoje prawa. Napisano o tym wiele...
Refleksyjna opowieść o ojcu i córce, których relacja z biegiem lat...
Popa, sowa i cicha noc to druga część przygód młodego kota Popy – tym...
"Zatrzymać iskry" to kontynuacja powieści "Zobaczyć iskry". Renata w końcu ułożyła sobie życie w Niemczech, u boku Thomasa.
W 2050 roku nastał czas dyktatury, Polską rządzi despotyczny Wielki Brat. Nikt nie jest pewien jutra. Xymena odnajduje dyskietki , na których są zapiski dalekich krewnych Dowiaduje się, jak się żyło kiedyś, jakie były wówczas problemy i jak doszło do tego, że zapanowała dyktatura.
„W moich myślach czai się historia Alojzyny, chyba nad nią posiedzę”. – Wanda, samotna pisarka, kończy korespondencyjny kurs budowania stron Internetowych, aby rozumieć wszystko, co wie wymyślona przez nią bohaterka jej nowej powieści, tworząca podobne strony. Alojzyna ma problemy z osobowością. Uzależnienie od pracy i komputerów sprawia, że jej...
„Dziewczyna z zaułka” to książka o poszukiwaniu własnego miejsca w życiu oraz otwartości na innych i empatii.
Książkę okrasił szkicami oraz użyczył obrazów na okładkę:Zbigniew Kasprzak - Jędrzejowski artysta malarz, absolwent U.J. w Krakowie. "Tajemnice spadających gwiazd" to historie opowiadane, zasłyszane i wyszperane prosto z życia. Scenariusze czarne i różowe, pisane przez los lub przypadek. Każda spadająca gwiazda oznacza symbolicznie jedno z opowiadań,...
Bohaterka książki „Ja zołza” nie jest szczęśliwą dziewczynką biegającą beztrosko po łące życia. To życie dało jej w kość. Musiała walczyć o szczęście, o miłość, o swoje miejsce na ziemi.
Izabela, to dobrze sytuowana, młoda dziewczyna, mimowolnie uwikłana w politykę wielkich mocarstw. W czasie studiów wyjeżdża na praktyki w Tajdze, gdzie natyka się na tajny obóz jeniecki i jeńców wojennych. Po powrocie dostrzega wokół siebie coraz więcej nieprawości. Inwigilowana domyśla się, że z jej powodu krzywd doznają jej bliscy.
„Tajemnica Błękitnej Alkowy” to historia bardzo klimatyczna, jak stare domy, które skrywają przeróżne sekrety. Autorka stworzyła fabułę opartą na prawdziwych wydarzeniach sprzed ćwierć wieku.
Kiedy współcześnie sztuka pisania listów wypierana przez medialne środki urasta do rangi wyjątkowości, Ryszard Wojnowicz przypomina nam o tym, co dawniej było czymś najnormalniejszym.
,,Ten z naprzeciwka'' intryguje i nęci. Kobieta rozdarta przez los spotyka mężczyznę, który ma zmienić jej życie. Czy będzie tego wart, dowiecie się czytając książkę pani Magdaleny. Czysty, zwarty styl, starannie poukładane, wyraziste postaci, a do tego lekkie pióro autorki sprawiają, że warto. Naprawdę warto.
Czasem jest ciężko nazwać rzeczy po imieniu, przyjąć prawdę, która maskuje się fałszem i pustymi frazesami. Czasem ciężko jest… pozwolić sobie pomóc.
Nie każda trzydziestolatka wiedzie spokojne, uporządkowane życie. Są też takie, które nadal szukają swojego miejsca na świecie, swojej drogi, bratniej duszy, miłości…
Los nie wszystkich obdarowuje łaskawie, wyznając przy tym zasadę, iż to, co w przeszłości zostało niedopowiedziane często burzy wszelki założony wcześniej porządek przyszłości, stawiając nas w sytuacjach niejednoznacznych.
Anna jest niezależną, młodą kobietą. Pracuje w szkole jako nauczycielka historii. Lubi swoją pracę. Jednak codzienne absurdy wyprowadzają ją z równowagi do tego stopnia, że uzależnia się od środków uspakajających.
„W cieniu iskier”, to już trzecia część opowieści o losach Renaty. Główna bohaterka wyjeżdża do pracy jako opiekunka osób starszych.
„Nić równowagi” to zbiór opowiadań z życia wziętych, czasem wzruszających, czasem prześmiewczych, ale nader ciekawych.
„Dziewczyna pląsająca w jednym pantofelku” to zbiór opowiadań psychologicznych, od 2 stron po ok. 80. Przedostatnie to już minipowieść dotykająca problemu samotności.
Antonina i Stenia z zapałem kontynuują rewolucję obyczajową i społeczną, którą rozpętały w Ruczaju Dolnym. Zielone kalosze noszą okazjonalnie, kiedy pada deszcz. Niebieskie sandały całkiem wysłużyły się na egipskiej ziemi, a w czerwonych szpilkach trudno uganiać się po wiejskich wertepach.
Życie jest tylko jedno i to, jak nim pokierujemy, zależy wyłącznie od nas. A może nie? Czy zaborcza miłość rodzicielska może je zniszczyć? Może. Gizela jest tego przykładem.
Powieść autobiograficzna pełna zabawnych anegdot, barwnych, niekiedy dramatycznych przeżyć i niebezpiecznych ucieczek; opowiadająca o wojnie, emigracji, tęsknocie za domem rodzinnym, o życiu na obczyźnie, miłości i przyjaźni; o „przystani" znalezionej we Włoszech, gdzie przez życie autorki przewija się szereg interesujących osobistości.
Do wielu z nas szczęście idzie małymi kroczkami. To, czego pragniemy, może znaleźć nas samo, nawet gdy stracimy już resztki nadziei.
Jest rok 1828. Hrabia Armand Walicki, w rok po śmierci ukochanej Anny, opuszcza Mroczny Dwór i udaje się w podróż do wuja w Aylesford w Anglii. Po drodze odwiedza dom rodzinny zmarłej i prosi o jej portret. Informuje też, że jej wolą było spocząć w rodzinnej wiosce.