Kto zasługuje na szczęście? Czy można być szczęśliwym już dziś czy...
Wrażliwa opowieść o królewnie, która dowiedziała się, że jest adoptowana...
Świat po zdradzie. Czy warto przebaczać i walczyć o związek w imię dobra...
Świat po zdradzie. Czy warto przebaczać i walczyć o związek w imię dobra...
Ta bajka z powodzeniem może być terapią przy arachnofobii.
Przyjaźń jest jak zbiór najpiękniejszych nut zapisanych na pięciolinii...
Przyjaźń jest jak zbiór najpiękniejszych nut zapisanych na pięciolinii...
Teksty te są dziś znakami czasu. Opisane w nich realia życia końca XX...
Teksty te są dziś znakami czasu. Opisane w nich realia życia końca XX...
Potwory nie istnieją naprawdę. A co jeśli w nie uwierzysz? Dawno, dawno...
Kryminalne fantasy z czarnym, a nawet wisielczym humorem.
Wszystkie dzieci wiedzą dziś, że mają swoje prawa. Napisano o tym wiele...
Refleksyjna opowieść o ojcu i córce, których relacja z biegiem lat...
Popa, sowa i cicha noc to druga część przygód młodego kota Popy – tym...
Zachód słońca to najpiękniejsze zjawisko na ziemi. Dlaczego więc piękna Jantar patrzy na niego z niepokojem? Co ukrywa rozjarzona tarcza?
`Magiczne zwierzenia` to wiersze, których skrzydłami dotknął anioł. To skryte marzenia kobiety, która kocha innych. To obłoki, na których uniesiesz się do nieba?
Czy miejsce naszego urodzenia decyduje o naszym dalszym życiu? Czy rodząc się w rodzinie biednej, patologicznej sami powielimy taki los?
To powieść o bólu, wiecznej rozłące, tęsknocie. Opowieść o stracie ukochanej osoby i próbie radzenia sobie na co dzień bez kogoś, kto do tej pory był ostoją. Przy tej powieści uronisz wiele łez i zastanowisz się nad sensem istnienia.
Renata ma 29 lat i właśnie staje na rozstaju dróg. Traci ukochaną pracę, porzuca ją chłopak, z którym wiązała wielkie nadzieje; mimo tytułu magistra filologii germańskiej czuje się głupiai niepotrzebna.
"Moich pór roku cztery" to wspaniała powieść o miłości, nostalgii, wspomnieniach. To powieść opowiadająca o wspaniałej przyrodzie, którą dwoje zakochanych odkrywa. To On uczy Ją patrzeć na zwierzęta i rośliny swoimi oczami. Wspólnie odkrywają jedno miejsce, które zmienia się wraz z porami roku i właśnie te uroki tak wspaniale autor opisuje
Dostępny od 30.10.2014 "Zatrzymać iskry" to kontynuacja powieści "Zobaczyć iskry". Renata w końcu ułożyła sobie życie w Niemczech, u boku Thomasa.
„Przytul, pokochaj, zostań” to powieść, w której bohaterka nagle traci miłość swojego życia. Andrzej odchodzi niespodziewanie, zostawiając za sobą zrozpaczoną ukochaną. Jak kobieta sobie poradzi w życiu? Czy dzieci staną się dla niej podporą? Czy pragnąc na siłę, znaleźć sobie partnera, zauważy tego, który jest cały czas obok niej?
Łukasz Błażejak w swojej książce „To nie jest rozmowa na telefon” przypomina stylem Stefana Wiecheckiego, lecz przedstawia świat współczesny, jeszcze bardziej zabawny, bo nam bliższy.
Barwy i smaki Dzieciństwa to sentymentalna podróż do tego co minęło, ale na zawsze pozostanie w pamięci. To poetycka wędrówka przez czas i zmieniającą się, na jego przestrzeni, polską wieś, którą autor często odwiedzał jako młody człowiek. Retrospektywne, pełne rozrzewnienia spojrzenie w przeszłość uświadamia jak wiele tracimy, goniąc za nowoczesnością i...
„Katarzyno, rozpoczynasz nowe życie. Nic, że masz trzydzieści lat. Jesteś świeżo upieczoną rozwódką i dokładnie w tym momencie świat otwiera przed tobą nowe drzwi”. I tak idąc, ciągnąc za sobą walizkę na chyboczących się kółkach, uparcie przekonywałam swój umysł, że wszystko zrobiłam dobrze. A po policzkach spływały mi strumienie łez.
„Miłość na każdą porę roku” to zbiór fascynujących opowiadań o miłości, która: przychodzi i odchodzi, pojawia się nagle i znika niepostrzeżenie, powraca i zostaje na zawsze, porywa i dodaje skrzydeł, umiera niedoceniona, ginie tragicznie lub rozkwita i kończy się happy end-em.
"Słodko-gorzki smak emigracji” jest specyficznym studium emigranta stworzonym w oparciu o indywidualne doświadczenia, wpisane w szerszy kontekst kulturowy. Jest spojrzeniem na emigrację jako na ścieżkę dojrzewania emocjonalnego i duchowego, której towarzyszą, często trudne, przekraczające możliwości zaradcze, okoliczności.
Między jednym dniem a drugim leżą kilometry niespełnionych marzeń. Tysiące słów, którymi można ubrać niespokojne myśli. Sięgnijmy po nie nad filiżanką mocnej, porannej kawy. 6:38 – pora dobra jak każda inna, aby zamyślić się i być sobą.
Tytułowe słońce, to nie odległa planeta, ale nasze uczucia, nasze tu i teraz, które co dzień trzeba reperować, gdy coś się w nim psuje. Nie musisz niszczyć tej książeczki, żeby odreagować stres dnia kolejnego. Po prostu weź ją do ręki, przeczytaj. Dopisz coś od siebie, bo jest tam na to miejsce. I uśmiechnij się w rodzinnym słońcu.
Ta urocza książeczka, utkana ze wspomnień autorki, powstała dla najbliższych. Dla przyjaciół starych, a także dla tych nowych, poznanych w Internecie. Jest ukłonem poczytnej blogerki w stronę tych wszystkich, którzy kiedykolwiek zechcieli się zagłębić w jej blogową twórczość.
Świat Eryka powinien być kolorowy, beztroski. Tymczasem w chłopcu wypalają się wszelkie strzępy zaufania do dorosłych. To opowieść o samotności małego chłopca i dorosłej kobiety, którym życie nie szczędziło kuksańców. To powieść, której scenariusz widzimy nieraz na co dzień, ale nie mówimy o tym głośno.
ŻYCIE NALEŻY PRZEŻYĆ, A NIE PRZECZEKAĆ – to dewiza, którą kieruje się bohater opowieści i zarazem jej autor. Damian Bartyzel, mieszkający w Holandii, młody marzyciel, miłośnik świadomego życia, postanowił spełnić swoje największe marzenie – udać się w daleką, samotną podróż do Japonii – kraju, który go od lat fascynował.
Antonina zamienia zielone kalosze na niebieskie sandały i staje do walki o swoje szczęście. Czy wreszcie je znajdzie? Czy jest możliwa prawdziwa miłość na pograniczu skrajnych religii i kultur? Czy znów rozpęta wokół siebie burzę obyczajową? Jak wykorzysta z trudem zdobytą wolność osobistą? Długo oczekiwana kontynuacja przygód bohaterki „Zielonych kaloszy”
Poznajcie Artura Miaukułkę, kotka, który chciał być potrzebny i bardzo chciał mieć przyjaciół, a w ich poszukiwaniu zawędrował aż na warszawską Starówkę, do biblioteki, gdzie poznał wielu przyjaciół. Książka z kolorowanką.
Bohaterka książki „Ja zołza” nie jest szczęśliwą dziewczynką biegającą beztrosko po łące życia. To życie dało jej w kość. Musiała walczyć o szczęście, o miłość, o swoje miejsce na ziemi.
,,Czerwone szpilki” to ostatnia część trylogii obuwniczej W. Szymanowskiej, traktującej nie o obuwiu, a o stanie ducha kobiety po przejściach. Główna bohaterka to kobieta w wieku dojrzałym, poszukuje swojego szczęścia. Czy je znajdzie? Czy wyzwoli się z sideł przeszłości? Zielone kalosze… Niebieskie sandały… A może to właśnie Czerwone szpilki okażą się...