Czy jeśli dziecko się nam "popsuje" - można je oddać do naprawy? Ten...
Czy jeśli dziecko się nam "popsuje" - można je oddać do naprawy? Ten...
Anioł w mundurze, złoczyńcy za zakrętem, zdradziecki wirus i psi nos ze...
Anioł w mundurze, złoczyńcy za zakrętem, zdradziecki wirus i psi nos ze...
„Spadająca gwiazda? Nie, to nie miało sensu. Jasna plama powiększyła się...
Ojej, żyrafa! Spojrzała na mnie. Widziałam taką w ZOO. Ale... Co ona...
Ojej, żyrafa! Spojrzała na mnie. Widziałam taką w ZOO. Ale... Co ona...
Wzruszająca opowieść o psim losie, lekkomyślnym postępowaniu i...
Czy na schodach urzędu miasta można znaleźć miłość życia? Wydawałoby się...
Czy na schodach urzędu miasta można znaleźć miłość życia? Wydawałoby się...
Czy miejsce naszego urodzenia decyduje o naszym dalszym życiu? Czy rodząc się w rodzinie biednej, patologicznej sami powielimy taki los?
"Zabiorę Cię jesienią do Brukseli" to wspniała powieść, w której autorka opowiada o losach wielu polskich emigrantów. Ona także musiała wyemigrować, aby mieć z czego żyć. Zostawiła ukochane Siemiatycze, aby stworzyć dla swojej rodziny lepszą przyszłość.
W 2050 roku nastał czas dyktatury, Polską rządzi despotyczny Wielki Brat. Nikt nie jest pewien jutra. Xymena odnajduje dyskietki , na których są zapiski dalekich krewnych Dowiaduje się, jak się żyło kiedyś, jakie były wówczas problemy i jak doszło do tego, że zapanowała dyktatura.
Łukasz Błażejak w swojej książce „To nie jest rozmowa na telefon” przypomina stylem Stefana Wiecheckiego, lecz przedstawia świat współczesny, jeszcze bardziej zabawny, bo nam bliższy.
„Miłość na każdą porę roku” to zbiór fascynujących opowiadań o miłości, która: przychodzi i odchodzi, pojawia się nagle i znika niepostrzeżenie, powraca i zostaje na zawsze, porywa i dodaje skrzydeł, umiera niedoceniona, ginie tragicznie lub rozkwita i kończy się happy end-em.
„Katarzyno, rozpoczynasz nowe życie. Nic, że masz trzydzieści lat. Jesteś świeżo upieczoną rozwódką i dokładnie w tym momencie świat otwiera przed tobą nowe drzwi”. I tak idąc, ciągnąc za sobą walizkę na chyboczących się kółkach, uparcie przekonywałam swój umysł, że wszystko zrobiłam dobrze. A po policzkach spływały mi strumienie łez.
Poznajcie historię Zajączka, który zapragnął spełniać marzenia sąsiadów, gdyż chciał, aby wszystkie zwierzęta w lesie były szczęśliwe. Poznajcie też jeża Antoniego, liska Oskarka i roztargnionego dzięcioła Zenona, który zgubił swoją czapeczkę. Dowiedzcie się, czy marzenie sowy Eleonory da się spełnić i jaka kara spotkała żmiję Renatę za to, że chciała...
„W moich myślach czai się historia Alojzyny, chyba nad nią posiedzę”. – Wanda, samotna pisarka, kończy korespondencyjny kurs budowania stron Internetowych, aby rozumieć wszystko, co wie wymyślona przez nią bohaterka jej nowej powieści, tworząca podobne strony. Alojzyna ma problemy z osobowością. Uzależnienie od pracy i komputerów sprawia, że jej...
"Słodko-gorzki smak emigracji” jest specyficznym studium emigranta stworzonym w oparciu o indywidualne doświadczenia, wpisane w szerszy kontekst kulturowy. Jest spojrzeniem na emigrację jako na ścieżkę dojrzewania emocjonalnego i duchowego, której towarzyszą, często trudne, przekraczające możliwości zaradcze, okoliczności.
Między jednym dniem a drugim leżą kilometry niespełnionych marzeń. Tysiące słów, którymi można ubrać niespokojne myśli. Sięgnijmy po nie nad filiżanką mocnej, porannej kawy. 6:38 – pora dobra jak każda inna, aby zamyślić się i być sobą.
"Słodko-gorzki smak emigracji” jest specyficznym studium emigranta stworzonym w oparciu o indywidualne doświadczenia, wpisane w szerszy kontekst kulturowy. Jest spojrzeniem na emigrację jako na ścieżkę dojrzewania emocjonalnego i duchowego, której towarzyszą, często trudne, przekraczające możliwości zaradcze, okoliczności.
Świat Eryka powinien być kolorowy, beztroski. Tymczasem w chłopcu wypalają się wszelkie strzępy zaufania do dorosłych. To opowieść o samotności małego chłopca i dorosłej kobiety, którym życie nie szczędziło kuksańców. To powieść, której scenariusz widzimy nieraz na co dzień, ale nie mówimy o tym głośno.
Antonina zamienia zielone kalosze na niebieskie sandały i staje do walki o swoje szczęście. Czy wreszcie je znajdzie? Czy jest możliwa prawdziwa miłość na pograniczu skrajnych religii i kultur? Czy znów rozpęta wokół siebie burzę obyczajową? Jak wykorzysta z trudem zdobytą wolność osobistą? Długo oczekiwana kontynuacja przygód bohaterki „Zielonych kaloszy”
Poznajcie Artura Miaukułkę, kotka, który chciał być potrzebny i bardzo chciał mieć przyjaciół, a w ich poszukiwaniu zawędrował aż na warszawską Starówkę, do biblioteki, gdzie poznał wielu przyjaciół. Książka z kolorowanką.
„Dziewczyna z zaułka” to książka o poszukiwaniu własnego miejsca w życiu oraz otwartości na innych i empatii.
W książeczce autorstwa Małgorzaty Laski. Poznajemy sympatyczną żabkę i jej trochę mniej sympatyczną przyjaciółkę żmiję Sysię. Czy taka przyjaźń jest w ogóle możliwa? Jak najbardziej! W bajkach, wszystko jest możliwe! Jak również to, by w niezwykłe przygody małych bohaterów wpleść pewną tajemnicę związaną z podziemną komnatą
Dwie przyjaciółki: Halinka (mieszkanka Pobierowa) i Aga (Warszawianka z urodzenia i wyboru), spotykają się w Pobierowie, pod koniec lata, z okazji pierwszego spotkania autorskiego jednej z nich. Przygotowania, niepokoje i obawy pisarza to dopiero początek opowieści. Nikt tu nie ginie i nie usycha z tęsknoty, ale jest bardzo ciekawie.
„Drogie Dziewczynki! Drodzy Chłopcy! Świat wierszyków nie jest wam obcy, więc zapraszam Was do podróży (która nie będzie się Wam dłużyć) po stronicach tejże książeczki, gdzie mieszczą się liczne bajeczki.[...]”
Izabela, to dobrze sytuowana, młoda dziewczyna, mimowolnie uwikłana w politykę wielkich mocarstw. W czasie studiów wyjeżdża na praktyki w Tajdze, gdzie natyka się na tajny obóz jeniecki i jeńców wojennych. Po powrocie dostrzega wokół siebie coraz więcej nieprawości. Inwigilowana domyśla się, że z jej powodu krzywd doznają jej bliscy.
Piekło istnieje naprawdę! Ukryte w czeluściach niebytu czeka na zabłąkane dusze. Co stanie się, gdy więzione w nim demony uciekną i zechcą zrobić piekło na ziemi? Samanta jest jednym z łowców, którzy pod osłoną nocy rozprawią się z każdym demonem. Jest niebezpiecznie, ale dobrze mieć przy sobie zaufanego księdza zwanego Klechą i lekarza zdolnego uleczyć...
Bohaterami powieści jest kilkoro starych przyjaciół. Wszyscy mają ponad siedemdziesiąt lat lecz w sercu nadal czują się nastolatkami. Jednak starość w ich przypadku wcale nie oznacza samych tylko radosnych chwil. Petra dopiero co wyszła za mąż, choruje na glejaka, staje się uciążliwa nie tylko dla bliskich. Eliza cale życie pragnęła mieć u swego boku...
Kilka dni po urodzeniu Rafał zostaje zarażony gronkowcem, który w przeciągu krótkiego okresu czasu robi czystki w jego organizmie. Cudem udaje się pokonać gronkowca. Mijają lata, a skutki przebytej choroby i nie dają o sobie zapomnieć. Zaczyna się ponowna walka o życie.