Kto zasługuje na szczęście? Czy można być szczęśliwym już dziś czy...
Wrażliwa opowieść o królewnie, która dowiedziała się, że jest adoptowana...
Świat po zdradzie. Czy warto przebaczać i walczyć o związek w imię dobra...
Świat po zdradzie. Czy warto przebaczać i walczyć o związek w imię dobra...
Ta bajka z powodzeniem może być terapią przy arachnofobii.
Przyjaźń jest jak zbiór najpiękniejszych nut zapisanych na pięciolinii...
Przyjaźń jest jak zbiór najpiękniejszych nut zapisanych na pięciolinii...
Teksty te są dziś znakami czasu. Opisane w nich realia życia końca XX...
Teksty te są dziś znakami czasu. Opisane w nich realia życia końca XX...
Potwory nie istnieją naprawdę. A co jeśli w nie uwierzysz? Dawno, dawno...
Kryminalne fantasy z czarnym, a nawet wisielczym humorem.
Wszystkie dzieci wiedzą dziś, że mają swoje prawa. Napisano o tym wiele...
Refleksyjna opowieść o ojcu i córce, których relacja z biegiem lat...
Popa, sowa i cicha noc to druga część przygód młodego kota Popy – tym...
W naszej klasie, jak w większości klas szkolnych, część uczniów uczęszcza na lekcje bez protestów, a część przychodzi na nie jak na ścięcie” – zaczyna swoją opowieść Jurek
Jednak Anna ciągle za czymś tęskni. Za powietrzem Afryki? Za ekstazą w związku? Za przyjaciółką? Czy ją jeszcze zobaczy... Wielowątkowa akcja wciąga od pierwszych do ostatnich stron.
Pełna ciepła i empatii opowieść o dziewczynce przybyłej do Polski z kraju ogarniętego wojną, Syrii. O jej lękach i troskach.
W burzliwych czasach religia pomaga utrzymać tożsamość narodu, stoi na straży postaw moralnych i pomaga w przetrwaniu.
Kiedy współcześnie sztuka pisania listów wypierana przez medialne środki urasta do rangi wyjątkowości, Ryszard Wojnowicz przypomina nam o tym, co dawniej było czymś najnormalniejszym.
Czasem jest ciężko nazwać rzeczy po imieniu, przyjąć prawdę, która maskuje się fałszem i pustymi frazesami. Czasem ciężko jest… pozwolić sobie pomóc.
Nocna, ryzykowna obyczajowo, kąpiel. Lecz nie w romantycznym blasku księżyca nad jeziorem, tylko w oślepiającym nagle świetle reflektora łodzi patrolowej… Tak oto spotkali się ponownie: dziennikarka po przejściach i milicjant z przeszłością.
Justyna ma za sobą nieudany związek. Pomimo wszystko jedzie do Stanów, by tam szukać swego szczęścia. Czy uda jej się je odnaleźć? Do trzech razu sztuka? Tak.
Nie każda trzydziestolatka wiedzie spokojne, uporządkowane życie. Są też takie, które nadal szukają swojego miejsca na świecie, swojej drogi, bratniej duszy, miłości…
Ta historia wydarzyła się naprawdę. Dwójka rodzeństwa, pod opieką studentki, próbujerozwikłać zagadkę zaginionego, niezwykle cennego szkicu należącego do babci.
Karolina Ciesielska – młoda, ambitna kobieta – dostaje niewyjaśnionych ataków paniki.Widzi mrożące krew w żyłach sceny morderstw, odczuwa ból ofiar, słyszy głosniezidentyfikowanego zabójcy.
Jestem matką dwójki zdrowych dzieci, za co dziękuję Bogu każdego dnia. Jednak obie ciąże wspominam koszmarnie i pamiętam, jak bałam się, żeby dzieci nie urodziły się za wcześnie,
Spotkanie po latach odkurza zatarte wspomnienia, pokazuje, co czas zabrał, co zmienił. MiraBiałkowska zaprasza nas w sentymentalną podróż.
Los nie wszystkich obdarowuje łaskawie, wyznając przy tym zasadę, iż to, co w przeszłości zostało niedopowiedziane często burzy wszelki założony wcześniej porządek przyszłości, stawiając nas w sytuacjach niejednoznacznych.
Niekonwencjonalny kryminał, w którym wątki psychologiczne i obyczajowe przeplatają się z wątkiem sensacyjnym.
Anna jest niezależną, młodą kobietą. Pracuje w szkole jako nauczycielka historii. Lubi swoją pracę. Jednak codzienne absurdy wyprowadzają ją z równowagi do tego stopnia, że uzależnia się od środków uspakajających.
„Nić równowagi” to zbiór opowiadań z życia wziętych, czasem wzruszających, czasem prześmiewczych, ale nader ciekawych.
Dalsze losy Karoliny Ciesielskiej, bohaterki Obłędu, której zdolności jasnowidzenia pomogły ująć psychopatycznego mordercę. Młoda kobieta wraca z Tybetu, dokąd wyjechała, żeby odzyskać wewnętrzny spokój po ciężkich przeżyciach.
„Dziewczyna pląsająca w jednym pantofelku” to zbiór opowiadań psychologicznych, od 2 stron po ok. 80. Przedostatnie to już minipowieść dotykająca problemu samotności.
Cudowne, opowiadane po wielokroć wnuczkom, bajki doczekały się wreszcie spisania.