Nowy NIECH PANI COŚ Z NIM ZROBI (e-book format epub + mobi) Zobacz większe

Niech pani coś z nim zrobi!

Nowy

Czy jeśli dziecko się nam "popsuje" -  można je oddać do naprawy? Ten nietuzinkowy poradnik pomaga znaleźć drogę, zrozumieć dziecko i poszukać rozwiązań. 

Więcej szczegółów

36,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Ewelina Woźniak
Liczba stron 156
Wymiary 147x210
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ISBN 978-83-67788-08-3

Więcej informacji

Czy my, rodzice, rozumiemy zachowania i przyczynę zachowania naszych dzieci?

Zagubieni, bezsilni, zabiegani w pewnym momencie zderzamy się ze ścianą. Tyle robię dla mojego dziecka, a ono co? Jak się zachowuje? Czemu nie słucha? Patrząc na rodzinę, widzimy jeden wielki bałagan i często, nie mając pojęcia od czego zacząć porządki, chcemy zaprowadzić do psychologa dziecko. Dziecko, które zapiera się i często krzyczy, że nie chce. Czasem chcemy odstawić je jak auto do mechanika. Niech naprawią – ja odbiorę. A to nie tak.

Mamo, Tato – jesteście dla swojego dziecka najważniejsi. To Wy macie w dłoniach czarodziejską różdżkę, nawet nie macie pojęcia, jak dużo możecie zrobić dla siebie i dla dziecka.

I ta książka pokaże Wam Waszą MOC, poukłada w głowie i w sercu, podpowie jak zrobić porządek w rodzinie, aby każde z Was czuło się w niej dobrze.

Rodzicu, Twoje dziecko czeka na Ciebie.

Opinie

Oceń 
2023-10-10

Recenzja patronacka

#recenzjapatronacka‼️

86/2023 "Niech Pan COŚ z NIM zrobi! Poradnik dla rodziców" - Ewelina Woźniak

Tak się zastanawiam, czy często czytanie poradniki? Ja muszę powiedzieć, że nie za bardzo ????Ale ten, który Wam przedstawiam jest naprawdę wartościowy. I taki powiedziałabym dokładnie z życia wzięty. Sporo opisanych sytuacji jest mi tak dobrze znanych. Jesteście ciekawi o czym jest to kompendium wiedzy? Jeśli tak, to zapraszam Was do przeczytania mojej patronackiej opinii ;)

Autorka w swojej publikacji porusza ważny temat, jakim jest zrozumienie naszych dzieci. Jak często bowiem wydaje nam się, że z dziećmi jest coś nie tak? Bo nas nie słuchają, bo odstają od reszty, bo zachowują się w stosunku do nas niegrzecznie, wręcz agresywnie. Ale czy to tylko wyłącznie wina dziecka? Dlaczego zawsze zwalamy winę na nasze pociechy? Dlaczego nie próbujemy znaleźć winy przede wszystkim w sobie i w swoim zachowaniu? Często jesteśmy bezsilni, a jedyną formą pomocy wydają nam się spotkania z psychologiem. Większość rodziców ma takie przekonanie, że jak zaprowadzi dzieci do psychologa to już będzie idealnie. Ale to nie działa jak warsztat samochodowy. Że zaprowadzasz niegrzeczne dziecko, a oddają Ci istotę wręcz idealna. To absolutnie nie tak. Tutaj, aby nasza córka czy syn było posłuszne i nas słuchało, musimy zacząć "naprawianie" od siebie samych.

Jak powszechnie wiadomo, rodzice są najważniejszym istotami w świecie dziecka. To on nas zależy, jak nasza pociecha będzie postrzegać otoczenie i nas. Jeśli w rodzinie Dobrze się układa, rodzice się wzajemnie szanują oraz nie mają nałogów, dziecko wychowa się w poczuciu bezpieczeństwa, będzie szczęśliwe i kochające. Jeśli natomiast w domu jest dużo języków, przemocy lub rodzice mają jakieś nałogu, wtedy szczęście i bezpieczeństwo naszych dzieci jest zagrożone. Nasze pociechy patrząc na złe zachowania od najmłodszych lat, uczą się ich, a w dorosłym życiu z bardzo dużym prawdopodobieństwem przeniosą je na swoje rodziny. Więc jasno wynika z tego, że nie tędy droga. Zatem z tego poradnika wynika jasno, że jest to kompendium wiedzy jak postępować z naszymi dziećmi i z nami samymi. Co należy zrobić, aby obie strony były zadowolone i by uniknąć niepotrzebnych starć.

Muszę przyznać, że ten poradnik bardzo mnie zaskoczył. I to tak pozytywnie. Nie spodziewałam się, że Autorka przedstawi tyle sytuacji, które znam również z własnego doświadczenia. Mam wrażenie, że każda osoba, która przeczyta tę publikację, może w niej odnaleźć cząstkę siebie. Po jej przeczytaniu, moje postrzeganie wiem kwestii uległo zmianie. Będę się starała wdrożyć przedstawione metody, by zarówno mi jak i mojemu dziecku żyło się lepiej. Według mnie, ta lektura, to taka pozycja, która zawsze powinna być pod ręką. Gdy mamy gorszy okres, powinniśmy po nią sięgnąć i przeczytać, by dowiedzieć się, co możemy poprawić lub udoskonalić. Ponadto bardzo podoba mi się to, że po każdym większym rozdziale, jest zawarta strona z pytaniami. Jest tam miejsce na nasze notatki dotyczące sytuacji z naszego życia. Możemy opisać, co my robimy w konkretnych momentach. Uważam to za duży plus, bo od razu możemy skonfrontować wiedzę podaną nam przez Panią Psycholog z naszym postępowaniem. Książka jest napisana w bardzo prosty i przystępny sposób. Osoba czytająca nie ma żadnych problemów z jej zrozumieniem. Ponadto pomaga nam zrozumieć, co czują nasze dzieci oraz jak możemy się do nich zbliżyć. Autorka przybliża nam, czego powinniśmy unikać i co robić, by nasze pociechy były po prostu szczęśliwe i czuły się z nami bezpiecznie.

Bardzo Wam polecam ten poradnik. Myślę, że jest to doskonała pozycja dla wszystkich rodziców. Warto ją mieć zawsze pod ręką. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Serdecznie dziękuję Autorce za dedykację, zaufanie i błyskawiczną wysyłkę. Wydawnictwo Literackie Białe Pióro dziękuję zaś za możliwość objęcia książki patronatem medialnym oraz za możliwość zapoznania się z tą publikacją. Z czystym sumieniem przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i zachęcam Was gorąco do sięgnięcia po tę lekturę ❤

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Niech pani coś z nim zrobi!

Niech pani coś z nim zrobi!

Czy jeśli dziecko się nam "popsuje" -  można je oddać do naprawy? Ten nietuzinkowy poradnik pomaga znaleźć drogę, zrozumieć dziecko i poszukać rozwiązań. 

Napisz opinię

Produkty powiązane