Wyprzedaż! Życie jest damą kier Zobacz większe

Życie jest damą kier

Nowy

Świat zaborczych prób osaczenia kobiety przez bazującego na jej strachu prześladowcę. Mroczna, wciągająca, niesamowicie prawdziwa. 

Więcej szczegółów

25,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Aleksandra Bekus
Liczba stron 254
Wymiary 148x210
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo W. L. Białe Pióro
ISBN 978-83-66600-21-8

Więcej informacji

Rozwój nowych technologii niesie za sobą nie tylko wiele ułatwień w codziennym życiu, ale niestety może być także przyczyną różnych zagrożeń, a ich ofiarami nierzadko padają kobiety. Przed niektórymi niebezpieczeństwami przestrzega powieść Aleksandry Bekus. Walorem edukacyjnym  książki jest pokazanie, na czym polega stalking i jak się przed nim bronić. „Życie jest damą kier” przypomina także o tym, o czym często nie chcemy pamiętać: przemoc może dotknąć każdą z nas. Bez względu na wiek, wykształcenie, status społeczny czy miejsce zamieszkania. Powieść to również przypomnienie o ważnej zasadzie bezpieczeństwa: nie wstydzić się, kiedy dzieje się nam krzywda, lecz szukać wsparcia w wyrwaniu się z kręgu przemocy.

- Centrum Praw Kobiet

***

Książka Aleksandry Bekus już od pierwszych stron wywiera na czytelniku spore wrażenie. Podejmuje ważny społecznie temat zjawiska nękania. Wciąga w świat uczuć, emocji i afektów głównej bohaterki, opisany przez autorkę w sposób wiarygodny psychologicznie i empatycznie oddający obawy, zmartwienia, ale także sposób myślenia i postępowania ofiary stalkingu.

Opowieść stanowi jednocześnie przestrogę przed traumatyzującym doświadczeniem wdzierania się w życie bohaterki wszechobecnego „nękającego” i przerażającym opisem coraz bardziej zaciskającego się wokół niej kręgu zła. Stanowi jednocześnie studium przestępcy, coraz śmielej przekraczającego kolejne bariery, metodycznie realizującego swój plan zawładnięcia ofiarą, jej życiem, emocjami i otoczeniem społecznym.

Autorka z niezwykłą wrażliwością przedstawia świat kobiety próbującej poradzić sobie z sytuacją stalkingu i psychologicznych kosztów, które w związku z tym ponosi. Czytelnik krok po kroku wprowadzany jest w jej codzienne życie, zwyczaje i przeżycia. Wciągany w świat zaborczych prób osaczenia kobiety przez bazującego na jej strachu prześladowcę, odbiorca poznaje jej myśli i relacje z innymi. Także ze stalkerem…

Mieszkańcy świata powieści przedstawiani są z godnym podziwu wyczuciem autorki powodującym, że stają się dla czytelnika żywymi ludźmi, być może podobnymi do niego, z którymi może się utożsamić. Czytelnik bardzo chciałby pomóc bohaterom w pozytywnym rozwiązaniu zagadki stalkera i zapobiegnięciu nieszczęściu, które czai się w ich niepewnej przyszłości.

Czytając książkę mamy nieodparte wrażenie, że opisania w niej historia może przydarzyć się każdemu z nas. Wszystko jest tu niezwykle realistyczne i wciągające, a jednak pozostawia wrażenie niepokojącego surrealizmu.

-Luiza Witkowska, psycholog

***

Z pewnością jest to książka, dla której można zarwać noc

- Natalia Ambroż, Książki oczami A.M.N.

Opinie

Oceń 
2022-09-09

Recenzja

AżJest to debiutująca autorka, która pisząc o trudnych tematach i bardzo aktualnych, napisała tę powieść idealnie w punkt.
Główną bohaterką jest Zuzanna, która prowadzi spokojne, szczęśliwe życie. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy dostaje tajemnicze, wulgarne i wyuzdane smsy i telefony. Okazuje się, że Zuza ma stalkera. Od tej pory jej życie zamienia się w koszmar. Wiecznie zdenerwowana, przestraszona - każdy cień powoduje u Zuzy palpitacje serca. A stalker poczyna sobie coraz śmielej. Potrafi dostać się do jej domu, mimo mnostwa zabezpieczeń. Obserwuje każdy jej krok. Wie, w co jest ubrana, z kim i o czym rozmawia a nawet z kim śpi. Osacza kobietę z każdej strony, mowiąc jej, że jest jego królową i że w końcu będzie tylko jego. Że tylko z nim będzie szczęśliwa, zaspokojona i tylko on potrafi ją docenić i sprawić, by była szczęśliwa. Jego chęć żądzy do kobiety powoduje, że nie cofnie się absolutnie przed niczym, by zaspokoić swoje pragnienia i fantazje. Jak potoczy się ta historia? Czy stalker osiągnie swój cel? Czy Zuza postanowi zrobić co zechce jej oprawca, aby uratować siebie i swoich bliskich ? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając tę pozycję.
Że swojej strony mogę powiedzieć, że jest to dla mnie nowa tematyka. Rzadko czytam książki z tego gatunku. Jednak tutaj byłam absolutnie zachwycona. Autorka świetnie poprowadziła zarówno akcję jak i bohaterów. Pokazała jak silne kobiety potrafią być, jak w ramach zagrożenia potrafią zachować trzeźwość umysłu i radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Książkę czyta się rewelacyjnie, szybko i w ogole nie czuć nudy. Przeciwnie, czytelnik jest ciekawy jak dalej potoczy się akcja i jak skończy się ta historia.
Stalking to nie jest łatwy temat. Wielu osobom, jest w ogole bardzo trudno nawet o tym mówić. Tym bardziej cieszę się i gratuluję autorce, że tak wspaniałe ujęła temat i przedstawiła nam tę historię. Takie historie są bardzo budujące i myślę, że niektórym kobietom mogą nawet w jakimś stopniu pomoc. Jestem absolutnie oczarowana tą książką i uważam, że to był bardzo udany i ciekawy debiut. Bardzo dziekuję Wydawnictwo Białe Pióro Literackie (nie mogę oznaczyć ;( ) za możliwość poznania tej pozycji. Polecam Wam ją z całego serducha i przyznaję ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów! ;)

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Życie jest damą kier

Życie jest damą kier

Świat zaborczych prób osaczenia kobiety przez bazującego na jej strachu prześladowcę. Mroczna, wciągająca, niesamowicie prawdziwa. 

Napisz opinię