Kiboliada Zobacz większe

Kiboliada

Nowy

„Kiboliada” – poemat heroikomiczny nawiązujący do tradycji wielkich dzieł tego gatunku. Temat kontrowersyjny, ale potraktowany z przymrużeniem oka.

Więcej szczegółów

12,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Maciej Rączkowski
Liczba stron 28
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wydawnictwo Białe Pióro
ISBN ISBN 978-83-64426-71-1

Więcej informacji

„Kiboliada” – poemat heroikomiczny nawiązujący do tradycji wielkich dzieł tego gatunku. Temat kontrowersyjny, ale potraktowany z przymrużeniem oka. Gdyby tak przyjrzeć się wszystkim wojnom jakie przetoczyły się przez świat i ich bohaterom, można znaleźć wiele porównań i podobieństw. Niektórzy nie trafili w swoją epokę i duch wojowników zaklęty w ich jestestwach pcha niejednego do czynów niechlubnych w czas pokoju. Wierni swoim drużynom, miast zacisnąć kciuki podczas meczu, zaciskają pięści przeciw zwolennikom innej drużyny. Godni potępienia, choć tak waleczni. Utwór przywodzi na myśl „Iliadę” lub „Ostatni zajazd na Litwie”. Napisany niezwykle sprawnie, doskonale technicznie i z dużą dozą humoru.

Współczesny poemat heroikomiczny? A jakże!

Dzieła wielkich klasyków są wzorem dla tych, którzy mają odwagę pisać dzisiaj o wielkich, bohaterskich czynach. Utwór Macieja Rączkowskiego posiada wszystkie jego najlepsze elementy. Żartobliwy ton poematu uwydatnia jego przesłanie. Czy warto przeczytać „Kiboliadę”? Warto. Tu znajdziecie walkę na śmierć i życie, gdzie poleje się krew, niejednemu wypadną zęby, i będą porachowane kości, a wszystko z miłości do klubu sportowego.

Autor podaje nam dzieło, przy którym można się nieźle ubawić.

Polecam! Warto!

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

www.nietypowerecenzje.blox.pl

Opinie

Napisz opinię

Kiboliada

Kiboliada

„Kiboliada” – poemat heroikomiczny nawiązujący do tradycji wielkich dzieł tego gatunku. Temat kontrowersyjny, ale potraktowany z przymrużeniem oka.

Napisz opinię