Nowy Ja nic nie muszę. Mała książka o obowiązkach Zobacz większe

Ja nic nie muszę. Mała książka o obowiązkach

Nowy

Wszystkie dzieci wiedzą dziś, że mają swoje prawa. Napisano o tym wiele książek.

A co z obowiązkami?

Więcej szczegółów

30,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Agnieszka Kazała
Liczba stron 96
Wymiary 148x210
Oprawa Twarda, szyta nićmi
Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ISBN 978-83-67788-27-4

Więcej informacji

Wszystkie dzieci wiedzą dziś, że mają swoje prawa. Napisano o tym wiele książek.

A co z obowiązkami?

Czy istnieją, by uprzykrzać życie, czy może mogą sprawić, że staniemy się superbohaterami w naszych domach?

Mała książka o obowiązkach pomoże Wam spojrzeć na te sprawy pod różnym kątem. Sami osądzicie, czy warto podejmować wyzwanie.

Opinie

Oceń 
2024-06-06

"Ja nic nie muszę. Mała książka o obowiązkach"

Książki dla dzieci, z tego Wydawnictwa i tej Autorki darzę ogromną miłością ????♥️ A to dlatego, że zawsze są one dopracowane w najmniejszym szczególe. Poza tym, nie dość że bawią to jeszcze i uczą. I teraz najfajniejsze ! Nasze dzieci, mogą być również częścią tych historii !! A to za sprawą tego, że wewnątrz lektury, możemy znaleźć ilustracje, które dziecko może pokolorować według własnego uznania !!! No po prostu, coś wspaniałego!!! Tak było również w tym przypadku, a ja postaram się Wam nieco przybliżyć i opowiedzieć o moich wrażeniach na temat przedstawianej opowieści :)

W tej historii, poznajemy małego Mateusza. Jak typowe dziecko, nie lubi on sprzątać swojego pokoju, wynosić i segregować śmieci, pomagać mamie w obowiązkach domowych. Sądzi, że te wszystkie czynności należą do mamy, bo skoro jest zawsze w domu, to powinna być to dla niej normalna czynność a wręcz rozrywka. Ale czy tak rzeczywiście jest? Czy np. jeżeli nie umyjemy zębów, to nie będziemy mieli z tego powodu żadnych nieprzyjemnych dla nas skutków? Czy zbieranie śmieci i upychanie ich po kątach, sprawi, że będziemy czuć się lepiej? O tych i innych sprawach, przeczytacie właśnie w tej książeczce :)

Ta książka jest tak naprawdę o tym, że każdy z nas ma jakieś określone zadania, które powinien wypełniać. Bo nie wykonywanie ich, może doprowadzić do odwrotnego wręcz efektu, niż ten zamierzony. Pokazuje też, że nie należy wszystkiego "zwalać" na rodziców. Bo mama, która jest w domu również wykonuje pracę. I to bardzo ciężką. To dzięki niej mamy zawsze wszystko wyprane, wyprasowane, ugotowane. To ona robi nam śniadania do szkoły i odrabia z nami prace domowe. A wcale nie musi. To nie jest jej obowiązek. Po prostu, każdy w domu ma określone czynności, w które się angażuje. A jeżeli możemy w czymś naszych rodziców wyręczyć, to powinniśmy im pomóc i to z wielką ochotą. Jest to bowiem dla nas zawsze cenna lekcja, podczas której możemy nauczyć się czegoś nowego i sprawić rodzicom drobną przyjemność.

Dlatego doceniamy naszych rodziców. Aktywnie włączajmy się w domowe obowiązki. Nie spoczywamy na laurach, licząc, że ktoś inny nas wyręczy. Nie przypisujmy komuś obowiązków, z którymi jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Uczmy się systematyczności i odpowiedzialności już od najmłodszych lat. Jestem pewna, że w przyszłości to zaprocentuje a poza tym, super jest, jak możemy pewne czynności wykonywać wspólnie z naszymi dziećmi. Wszak one uczą się od nas i naśladują to, co robimy.

Polecam Wam gorąco tę książeczkę. Dowiecie się, wielu ciekawych informacji na temat obowiązków oraz tego, co może się wydarzyć, gdy nie wypełniamy ich należycie. Ponadto, wasze pociechy mogą pokolorować ilustracje i dzięki temu, świetnie się bawić podczas lektury. Mogą poczuć, że mają wpływ na ostateczny wygląd tej książeczki. Dlatego polecam Wam ją z całego serduszka ❤️ Warto ????❤️ Bardzo dziękuję Autorce i Wydawcy za zaufanie, możliwość patronatu oraz za pamiątkowy, patronacki egzemplarz wraz z dedykacją. Zachęcam Was gorąco do lektury i przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ????????❤️

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Ja nic nie muszę. Mała książka o obowiązkach

Ja nic nie muszę. Mała książka o obowiązkach

Wszystkie dzieci wiedzą dziś, że mają swoje prawa. Napisano o tym wiele książek.

A co z obowiązkami?

Napisz opinię

Produkty powiązane