Krawężnikowe dzieci Zobacz większe

Krawężnikowe dzieci

Nowy

Gdy cienie przeszłości nie dają zasnąć, trzeba podjąć wyzwanie i ruszyć  ich śladem, by odkryć prawdę i zmienić teraźniejszość. Pomóc może młodość, żywiołowość i... miłość. 

Więcej szczegółów

35,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Grażyna Kamyszek
Liczba stron 304
Wymiary 147x210
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ISBN 978-83-66600-77-5

Więcej informacji

Spotykają się dwa żywioły, roszczeniowa madame Władysława i pokrzywdzona Ksenia. Różni je prawie wszystko: wiek, uroda, zapatrywania i postrzeganie rzeczywistości. Mimo diametralnych różnic są zdane na siebie i trwają w wojennych okopach, bo każda z nich ma skonkretyzowany plan, który chce doprowadzić do końca. Buforem i jednocześnie rozjemcą zwaśnionych stron jest Bartosz. Czy uda mu się doprowadzić do rozejmu? Niebagatelne znaczenie mają enigmatyczne krawężnikowe dzieci, błąkające się w cudzych życiorysach i niepozwalające o sobie zapomnieć. To one czynią opowieść oddającą nie tylko klimat ubiegłego wieku, ale i miasteczka, gdzie mają miejsce niesamowite wydarzenia. Wpisują się we współczesne realia, wzbogacając je o ponadczasowe wartości, a zielarka Greta przepowiedniami dopełnia to, co i tak jest zapisane w gwiazdach.

Opinie

Oceń 
2022-10-08

Przepiękna, poruszająca powieść

Objąć patronatem tak świetną powieść, to dla mnie zaszczyt.
A ta książka jest wybitnie dobra!
Przeszłość pani Władysławy mnie wciągnęła na tyle, że przeżywałam jej straty, ale i weseliłam się z nią, kiedy wydarzyło się coś dobrego. Historia krawężnikowych dzieci mnie poruszyła i to mocno. Ogromna szkoda, że losy tych właśnie dzieci potoczyły się właśnie tak, a nie inaczej. Po co starsza pani rozdrapuje stare rany?
Ksenia natomiast mnie zaskakiwała swoimi szalonymi posunięciami i pomysłami. Dobrze, że w porę się ocknęła i że tak powiem, poszła po rozum do głowy.
No i Bartosz - barman, który zna panią Władysławę i Ksenie. To dzięki niemu Ksenia zacznie pracować dla starszej pani. Tylko dlaczego tak im zależy właśnie na Kseni??? O co tutaj będzie chodziło? Jakie względem tej młodej kobiety będą mieli oboje plany? A może ona całkowicie pokrzyżuje im te plany, bo ma też swoje :)
Ta powieść przeniosła mnie do mojego dzieciństwa i młodości. Cieszę się, że nie miałam tak ciężko jak te krawężnikowe dzieci. Ale i pani Władysława doświadczyła wiele złego w życiu. Choć te dobre chwile też miała. Osoby, które tutaj poznajemy w książce naprawdę są takie żywe, takie realne. Cała powieść świetnie poprowadzona, żeby powolutku odkrywać przed czytelnikiem wszystkie zawiłości i niejasności. Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, to koniecznie zadróbcie to!!! Zachęcam i polecam :)

Oceń 
2022-10-03

Recenzja

????????RECENZJA PATRONACKA ????????

Są takie pozycje, które wywołują lawinę wspomnień. Sprawiają, że w którymś momencie utożsamiamy się z bohaterami i czujemy się tak, jakbyśmy byli częścią opowiadanej historii. Ta pozycja właśnie taka jest. Chwytająca że serce, poruszająca, a przy tym jakże dla nas aktualna. Poniżej przedstawię Wam nieco fabułę oraz moje wrażenia.

Ksenia to młoda, ambitna dziewczyna, niedoceniana przez przełożonych. Postanawia porzucić dotychczasową pracą i zmienić swój wizerunek. W tym celu, zatrudnia się jako opiekunka starszej, majętnej Pani Władysławy. Różni je absolutnie wszystko. Są jak ogień i woda. Jedna drugiej docina na każdym kroku i co ważniejsze, każda z nich chce mieć we wszystkim ostatnie słowo. Jednak choć się nie znoszą, trwają przy sobie nawzajem, bo każda z nich ma względem drugiej konkretny cel. Osobą, która łączy dwie panie, jest Bartosz. To on jest ich mediatorem i dobrym aniołem stróżem. Ale czy uda mu się zapanować nad charakterami płci pięknej? Czy będzie umiał doprowadzić do rozejmu? Mamy też tutaj tytułowe "Krawężnikowe dzieci", które w całej tej historii odegrają kluczową rolę. Sprawią, że minione lata, połączą się ze współczesnymi realiami. Ale w jaki sposób? Jak potoczą się losy Kseni, Władzi i Bartka? Jakie historie i wydarzenia wpłyną na podejmowane przez nich decyzje? Jaką rolę odegra w tym wszystkim zielarka Greta? Na te wszystkie pytania l, odpowiedzi znajdziecie właśnie w lekturze.

Tak jak wspomniałam na początku, ta powieść wywołała we mnie wiele wspomnień. Śmiało mogę powiedzieć, że ja również byłam takim "krawężnikowym dzieckiem". Jako mała dziewczynka, mieszkałam w bloku i często ze znajomymi, spotykaliśmy się pod blokiem, wspólnie siedząc i grając na chodniku. Dziś już tego nie ma. Dzieci mają zupełnie inne zabawy niż jeszcze 20 lat temu. Dlatego tym bardziej jestem poruszona tą lekturą. Autorka oprócz wspomnień Pani Władzi, ukazuje nam, jak przeszłość łączy się z teraźniejszością. Jaki wpływ na nasze życie oraz zachowanie może mieć zasłyszana historia. Jak potrafimy się wczuć w uczucia innych. Przez to zupełnie nieznane osoby, mogą stać się nam bardzo bliskie. Pani Grażyna ukazuje też nam dzięki tej pozycji, jak ważne w życiu jest zaufanie, determinacja w dążeniu do celów oraz przyjaźń. Gdy mamy przy sobie kogoś, na kim możemy polegać w każdej sytuacji, nie ma problemów, których nie da się rozwiązać. Bo po burzy, prędzej czy później zawsze wychodzi słońce. Piękna, mądra i poruszająca powieść, gdzie Autorka umiejętnie wplotła bieżące wydarzenia. Za podróż sentymentalną, za poruszenie, za wszelkie emocje jakie we mnie wywołała ta książka, ślicznie Pisarce dziękuję. ❤Również za zaufanie i możliwość objęcia lektury patronatem medialnym, oprócz Pani Grażynie, dziękuję Wydawnictwo Literackie Białe Pióro. Bardzo POLECAM Wam tę powieść przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 gwiazdek!!!

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Krawężnikowe dzieci

Krawężnikowe dzieci

Gdy cienie przeszłości nie dają zasnąć, trzeba podjąć wyzwanie i ruszyć  ich śladem, by odkryć prawdę i zmienić teraźniejszość. Pomóc może młodość, żywiołowość i... miłość. 

Napisz opinię

Produkty powiązane