Rozwód to jeszcze nie koniec świata Zobacz większe

Rozwód to jeszcze nie koniec świata

Nowy

Czy rozwód to dobra sprawa? Zapewne przykra, zwłaszcza dla dzieci, których rodzice się rozstają. Ale czasem nie ma innego wyjścia. Jak sobie radzić z uczuciami, które nas wtedy dopadają? Czy ktoś, kto nie ma przy sobie dwojga rodziców jest gorszy? Jak powinni zachować się przyjaciele osoby z takim kłopotem?

Bajka terapeutyczna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Więcej szczegółów

35,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Agnieszka Kazała
Liczba stron 98
Wymiary 210x148
Oprawa twarda
Wydawnictwo W.L. Białe Pióro
ISBN 978-83-66600-55-3
Podłuchaj https://wydawnictwobialepioro.pl/wp-content/uploads/fragment_rtons.mp3

Więcej informacji

„– Rozwód to jeszcze nie koniec świata – powiedziała łagodnie. – Najważniejsze jest jednak to, że nawet gdy rodzice przestają się kochać wzajemnie, to nie przestają kochać swoich dzieci”.

Czy rozwód to dobra sprawa? Zapewne przykra, zwłaszcza dla dzieci, których rodzice się rozstają. Ale czasem nie ma innego wyjścia.

Na przykładzie mieszkańców afrykańskiej sawanny książka porusza trudne tematy jak: rozwód, tolerancja, akceptacja, inność, alimenty, adopcja i patchworkowa rodzina. Małe Lwiątko i jego rodzina przeżywają kryzys, a inne zwierzęta próbują zrozumieć zachodzące u nich zmiany. Czy im się uda? Przekonajcie się sami.

W zamyśle autorki lektura ma pomóc Małym Czytelnikom przebrnąć przez trudne chwile lub pomóc zrozumieć sytuację kolegów. To kolejna bajka terapeutyczna autorki, w której empatia ma kluczowe znaczenie.

Książka napisana na specjalne zamówienie Michała – dzielnego i mądrego chłopca, który zainspirował autorkę i był pierwszym recenzentem.

 Posłuchaj (fragment czytają: Agnieszka Kazała i Czarek Papaj)

Opinie

Oceń 
2023-12-14

Rozwód to nie koniec...

Moi drodzy dziś chciałabym przedstawić pozycję, której mam olbrzymi zaszczyt patronować. Jest to książeczka terapeutyczna, która pomoże przetrwać jeden z trudniejszych momentów w życiu młodego człowieka- moment, w którym rodzice postanowią się rozstać.
Pamiętajcie, proszę, że rozwód dotyczy nie tylko dwojga partnerów, ale także ich dzieci. Rozpad małżeństwa nie oznacza rozpadu rodziny, choć bez wątpienia diametralnie zmienia jej funkcjonowanie. Rozwód rodziców jest dla dziecka jednym z największych kryzysów życiowych, niosącym ze sobą zapowiedź olbrzymich zmian w jego dotychczas poukładanym świecie. Dla dziecka zawsze jest to zdarzenie, w którym musi zmierzyć się z rozłąką, destrukcją, a czasem nawet i odrzuceniem. Na to, jak dziecko przeżyje rozwód, mają wpływ dorośli.

Autorka stworzyła niezwykle wartościową pozycję, która pozwoli w przystępny sposób zrozumieć dziecku, jakie zmiany zachodzą w jego życiu i jak to życie będzie wyglądało gdy jednego z rodziców nie będzie przy nim na co dzień. Dzięki niej dzieci poznają i zrozumieją takie zagadnienia jak: rozwód, alimenty, adopcja, jak funkcjonuje rodzina patchworkowa.
Przy pomocy zwierząt z sawanny doskonale uczy empatii, wsparcia i radzenia sobie z trudną sytuacją.
Przygody małego lwiątka, choć zaczynają się bardzo smutno, z czasem pokazują, że życie potrafi się ułożyć, a nawet największe spory można kulturalnie rozwiązać.
Piękne przesłanie płynące z tej książki, pozwoli dziecku uwierzyć, że wszystko się poukłada a co najważniejsze... że pomimo braku miłości pomiędzy rodzicami, ono będzie zawsze kochane.
Myślę, że niejeden dorosły powinien sięgnąć po tę opowieść i postawić się na miejscu lwiątka, jego rodziny i przyjaciół. Przemyśleć i wyciągnąć wnioski. Spojrzeć nie tylko na siebie i swoje uczucia, ale także na pozostałych członków rodziny.
Książka jest pięknie i bogato ilustrowana. Rysunki są duże i czarno- białe, co uważam za świetny ruch. Dziecko może je pokolorować według swego pomysłu.

Według mnie ważne jest, by zwrócić uwagę na to, że tego typu książki są potrzebne, bo "Rozwód to jeszcze nie koniec świata" powstał na specjalne zamówienie małego chłopca i jego mamy.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak.
To bardzo potrzebny głos w świecie, którym przybywa rozwodów, a ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać. Nie walczą o byt rodziny, podejmują zbyt pochopne decyzje, niejednokrotnie zapominając o tych najmłodszych....

Oceń 
2022-11-06

Recenzja

Ostatnio postanowiłam nadrobić zaległości w literaturze dla młodszych czytelników. Dlatego prezentuję Wam jeszcze jedną książkę dla dzieci. Jej Autorką jest Pani Agnieszka Kazała. Piszę o tym nie bez przyczyny. Bowiem ta bajka porusza bardzo trudne tematy. Pozwala dzieciom w przystępny sposób zrozumieć kwestie, które są dla nich trudne. Co zatem znajdziemy w środku książki? Opowiem Wam o tym troszeczkę.

Autorka na przykładzie afrykańskich zwierząt, porusza bardzo ważne kwestie. Małe lwiątko strasznie przeżywa to, co dzieje się między jego rodzicami. Okazało się, że ci postanowili się rozwieść. Jest to dla małego zwierzaka duża krzywda, którą ciężko mu zrozumieć. Jednak z czasem dowiaduje się, co to jest tak naprawdę ten rozwód. Mimo tego, że rodzice już nie mieszkają razem, to jednak wciąż kochają swojego małego synka. Innym zwierzakom trudno jest zrozumieć to, co dzieje się u lwa. Jednak dzięki pomocy swojej nauczycielki - pani Zebry, próbują pojąć zmiany zachodzące w życiu kolegi. Ponadto Pani Agnieszka porusza w tej lekturze również takie tematy jak : adopcja, rodzina patchworkowa czy alimenty. Każdy z tych tematów, zostaje dzieciom umiejętnie wyjaśniony przez ich nauczycielkę. Zwierzaki dowiadują się, że nie ważny jest wygląd czy pochodzenie. Liczy się przede wszystkim spokój i zgoda. Gdy nikt się ze sobą nie kłóci ani nie krzyczy, to świat jest po prostu piękny.

Muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych bajek terapeutycznych, jaką miałam możliwość czytać. Bardzo mnie poruszyła ta historia. Ukazała jak ważne są rozmowy z dziećmi oraz jak umiejętnie przekazać wiedzę o trudnych tematach naszym pociechom. Myślę, że ta lektura może służyć do wielu zajęć biblioterapeutycznych i że doskonale pomożee dzieciom zrozumieć niezrozumiałe dla nich sprawy. Polecam tę pozycję naprawdę z czystym sumieniem. Sądzę, że zarówno mali jak i dorośli czytelnicy wiele wyniosą z tej publikacji. Marzy mi się więcej książek tego typu. Autorce serdecznie gratuluję i dziękuję, że podjęła się takiej tematyki w książce dla dzieci. Przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ / 10 punktów. Współpraca barterowa z Wydawnictwem Literackim Białe Pióro

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Rozwód to jeszcze nie koniec świata

Rozwód to jeszcze nie koniec świata

Czy rozwód to dobra sprawa? Zapewne przykra, zwłaszcza dla dzieci, których rodzice się rozstają. Ale czasem nie ma innego wyjścia. Jak sobie radzić z uczuciami, które nas wtedy dopadają? Czy ktoś, kto nie ma przy sobie dwojga rodziców jest gorszy? Jak powinni zachować się przyjaciele osoby z takim kłopotem?

Bajka terapeutyczna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Napisz opinię

Produkty powiązane