Wyprzedaż! Tęczowe trampki Zobacz większe

Tęczowe trampki

Nowy

Kontynuacja serii obuwniczej. W Ruczaju Dolnym znów potrzeba zmian. Marazm i nietolerancja aż kłują w oczy. Stenia i Antonina ruszają ponownie do boju - tym razem w tęczowych trampkach!

Więcej szczegółów

21,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Wanda Szymanowska
Liczba stron 164
Wymiary 148x210 mm
Oprawa miękka
Wydawnictwo W.L. Białe Pióro
ISBN 978-83-66600-47-8

Więcej informacji

W Ruczaju Dolnym rewolucja społeczno-obyczajowa przybiera na sile za sprawą trzech miejscowych muszkieterek. Wkrótce dołącza do nich czwarta. W powieści Dumasa, wbrew tytułowi, też było czterech muszkieterów.  A co na to wójt?

„Wójt miał to wszystko w nosie. Siedział sobie na rzeźbionym tronie w swoim gabinecie, stawiał pasjanse, popijał kawkę i adorował śliczną Beatkę. Na wnioski

i pytania petentów odpowiadał: nie wiem, nie można, w żadnym wypadku, nic nie poradzę. Niektórzy zaczęli podejrzewać, że zainstalowano mu potajemnie w mózgu chip o właściwościach negujących”.

Muszkieterki doradzą wójtowi, co powinien zrobić.

„– Rynek umarł, bo pan go dobił. Nie ma drzew, nie ma ławek, nie ma sklepów, nie ma nic. Gdyby ktoś chciał się stąd wyrwać i poszukać rozrywki w mieście, nie ma czym się wyrwać, bo pan odciął miasteczko od świata. Trzeba je jak najprędzej

z powrotem przyłączyć.

– Ale jak? – Wójt nadal nie rozumiał rozwścieczonej Kaśki.

– Potrząsnąć tym klubem Monthy Pythona! – wrzasnęła.

– Czym?

– Nie czym, tylko kim. Radnymi potrząsnąć! A teraz niech sobie już pan idzie, bo nie ręczę za siebie – rozkazała kategorycznie, dysząc ze złości.”

 

Czy wójt posłucha rad, czy ucieknie, gdzie pieprz rośnie?

Kontynuacja serii obuwniczej znów przenosi nas w świat Steni i Antoniny.

Opinie

Oceń 
2022-09-09

Recenzja

Kolejna książka autorki za mną ;) choć początkowo nie byłam przekonana, to finalnie bardzo jestem zadowolona z lektury ;)

Ogromnie się cieszę, że miałam możliwość poznać kolejną pozycję spod pióra autorki ;) łatwy język, przede wszystkim olbrzymia dawka humoru i realnie przedstawione życie na wsi ;) wesoła, relaksująca lektura ;)

Akcja książki toczy się w Ruczaju Dolnym. Poznajemy tutaj Tosię i Stenie, które poprzez pokrewieństwo swoich mężów - Edka i Mundka zostały rodziną ;) ponadto poznajemy Kasię, Irenę, a także Ariela i Filipa ;) kobiety postanawiają dokonać w swojej wsi rewolucji. Ponieważ absolutnie nic się nie dzieje i wszystko jest jakieś zapuszczone. Przysłowiowy pies z kulawą nogą nie zagląda. A dotychczasowa władza nic z tym nie robi. Wójt niczym się nie interesuje poza stawianiem pasjansa w komputerze i podrywaniem swojej asystentki. A na wszelkie problemy mieszkańców mówi stale że : to niemożliwe, nie ma takiej opcji, w żadnym wypadku nie ma takiej możliwości. Kobiety postanawiają zmusić wójta do działania. Są niczym muszkieterki ;) no i mają coś wspólnego ;) a co? Oczywiście kolorowe, gumowe trampki!! ????????
Jak zachowa się mężczyzna w tej sytuacji? Czy sprosta oczekiwanym wymaganiom? Czy jednak zbyt duża ilość obowiązków zmusi go do odejścia z pełnionej funkcji? A jeśli tak, to kto przejmie stery w Ruczaju Dolnym? Czy gmina ma szansę na ponowny rozwój? I jaką, wręcz kluczową rolę odgrywają w tym wszystkim tytułowe "Tęczowe trampki"? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po tę zabawną książkę ;)

Doskonała, pełna dobrego humoru historia ;) dodatkowo ukazująca, że kobiety w każdym wieku potrafią mieć do siebie dystans i przede wszystkim na wszystko potrafią spojrzeć obiektywnie ;) myślę, że to jest naprawdę ważne, by umieć się z każdym porozumieć i nie mieć żadnych uprzedzeń ;) bo przecież to nie orientacja seksualna czy wygląd świadczą o człowieku a jego czyny i zachowanie ;) autorka doskonale posługuje się piórem, stworzyła świetną historię ;) mam też wrażenie, że do dnia dzisiejszego mamy takie miejscowości jak Ruczaj Dolny, gdzie potrzeba wielu zmian ;) ale jak to mówią : od czegoś trzeba zacząć ;) nie bez przyczyny się mówi, że kobiety są zaradne, zadaniowe i potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji ;) jeśli chcecie się pośmiać i poznać typową polską wieś, to polecam Wam gorąco tę lekturę ;) to książka na jedno popołudnie, lekka, przyjemna i bardzo wesoła ;) bardzo dziękuję Pani Wandzie za możliwość recenzji i dużą dawkę śmiechu ;) ???? a Wydawnictwo Literackie Białe Pióro gratuluję wspaniałej autorki, która tworzy takie książki ;) przyznaję w pełni zasłużone ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów! ;)

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Tęczowe trampki

Tęczowe trampki

Kontynuacja serii obuwniczej. W Ruczaju Dolnym znów potrzeba zmian. Marazm i nietolerancja aż kłują w oczy. Stenia i Antonina ruszają ponownie do boju - tym razem w tęczowych trampkach!

Napisz opinię

Produkty powiązane