Życie jest damą kier Zobacz większe

Życie jest damą kier e-book (epub+ mobi)

Nowy

Świat zaborczych prób osaczenia kobiety przez bazującego na jej strachu prześladowcę. Mroczna, wciągająca, niesamowicie prawdziwa. 

Więcej szczegółów

21,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Aleksandra Bekus
Liczba stron 254
Wymiary 148x210
Oprawa epub, mobi - wysyłany na adres e-mail po opłaceniu
Wydawnictwo W. L. Białe Pióro
ISBN 978-83-66600-21-8

Więcej informacji

Rozwój nowych technologii niesie za sobą nie tylko wiele ułatwień w codziennym życiu, ale niestety może być także przyczyną różnych zagrożeń, a ich ofiarami nierzadko padają kobiety. Przed niektórymi niebezpieczeństwami przestrzega powieść Aleksandry Bekus. Walorem edukacyjnym  książki jest pokazanie, na czym polega stalking i jak się przed nim bronić. „Życie jest damą kier” przypomina także o tym, o czym często nie chcemy pamiętać: przemoc może dotknąć każdą z nas. Bez względu na wiek, wykształcenie, status społeczny czy miejsce zamieszkania. Powieść to również przypomnienie o ważnej zasadzie bezpieczeństwa: nie wstydzić się, kiedy dzieje się nam krzywda, lecz szukać wsparcia w wyrwaniu się z kręgu przemocy.

- Centrum Praw Kobiet

***

Książka Aleksandry Bekus już od pierwszych stron wywiera na czytelniku spore wrażenie. Podejmuje ważny społecznie temat zjawiska nękania. Wciąga w świat uczuć, emocji i afektów głównej bohaterki, opisany przez autorkę w sposób wiarygodny psychologicznie i empatycznie oddający obawy, zmartwienia, ale także sposób myślenia i postępowania ofiary stalkingu.

Opowieść stanowi jednocześnie przestrogę przed traumatyzującym doświadczeniem wdzierania się w życie bohaterki wszechobecnego „nękającego” i przerażającym opisem coraz bardziej zaciskającego się wokół niej kręgu zła. Stanowi jednocześnie studium przestępcy, coraz śmielej przekraczającego kolejne bariery, metodycznie realizującego swój plan zawładnięcia ofiarą, jej życiem, emocjami i otoczeniem społecznym.

Autorka z niezwykłą wrażliwością przedstawia świat kobiety próbującej poradzić sobie z sytuacją stalkingu i psychologicznych kosztów, które w związku z tym ponosi. Czytelnik krok po kroku wprowadzany jest w jej codzienne życie, zwyczaje i przeżycia. Wciągany w świat zaborczych prób osaczenia kobiety przez bazującego na jej strachu prześladowcę, odbiorca poznaje jej myśli i relacje z innymi. Także ze stalkerem…

Mieszkańcy świata powieści przedstawiani są z godnym podziwu wyczuciem autorki powodującym, że stają się dla czytelnika żywymi ludźmi, być może podobnymi do niego, z którymi może się utożsamić. Czytelnik bardzo chciałby pomóc bohaterom w pozytywnym rozwiązaniu zagadki stalkera i zapobiegnięciu nieszczęściu, które czai się w ich niepewnej przyszłości.

Czytając książkę mamy nieodparte wrażenie, że opisania w niej historia może przydarzyć się każdemu z nas. Wszystko jest tu niezwykle realistyczne i wciągające, a jednak pozostawia wrażenie niepokojącego surrealizmu.

-Luiza Witkowska, psycholog

***

Z pewnością jest to książka, dla której można zarwać noc

- Natalia Ambroż, Książki oczami A.M.N.

Opinie

Napisz opinię

Życie jest damą kier e-book (epub+ mobi)

Życie jest damą kier e-book (epub+ mobi)

Świat zaborczych prób osaczenia kobiety przez bazującego na jej strachu prześladowcę. Mroczna, wciągająca, niesamowicie prawdziwa. 

Napisz opinię