Zabawne przypadki kota Leona Zobacz większe

Zabawne przypadki kota Leona

Nowy

Poznajcie Leona i jego niesamowite przypadki. Zabawna opowieść familijna o rasowym kocie domowym, który uwielbia poznawanie świata. 

Więcej szczegółów

25,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Małgorzata Winkler-Pogoda
Liczba stron 176
Wymiary 148 mm x210 mm
Oprawa miękka
Wydawnictwo WL Białe Pióro
ISBN 978-83-66600-18-8

Więcej informacji

Opowieść o chłopcu i jego rasowym kocie Leonie w formie kilkunastu historyjek o wspólnych przygodach w domu, w czterech ścianach, i podczas wielu podróży po Polsce. Leon, kot rosyjski niebieski, jest ulubieńcem trzyosobowej rodziny mieszkającej w bloku. Narrator opowieści, dwunastoletni Filip, dostał go w prezencie na urodziny. Obserwuje swojego kocurka i próbuje sprawić, by świat kota domowego, kota z trzeciego piętra, był jak najbardziej urozmaicony. Czuje się za to odpowiedzialny, bo wie, że najgorsza dla kota jest nuda. Jednocześnie chłopiec zastanawia się, jak Leon widzi świat: morze, las, konia czy wiewiórkę, a przede wszystkim rodzinę, której jest częścią.

Opowieść familijna o zabawnych, codziennych przygodach kota z miasta – kota domatora, a zarazem wielkiego podróżnika – i jego opiekunów. 

Dla czytelników w wieku 8+ (i ich rodziców).

Opinie

Oceń 
2020-09-23

Cudowna historia o kocich potrzebach

Filip ma dwanaście lat i od momentu, kiedy na wystawie zobaczył rosyjskiego kota niebieskiego, marzy o takim mruczącym towarzyszu. Po kilku rozmowach z rodzicami (w czasie których solennie zapewnił ich, że będzie dzielnie wywiązywał się z obowiązków opiekuna) w ich rodzinie pojawia się… Leon. Szybko okazuje się, że ta mała szaro-niebieska kuleczka wiele zmieni w życiu Filipa. Jakie przygody czekają na chłopca i jego nowego przyjaciela?

W książce „Zabawne przypadki kota Leona” przeczytacie o wielu ciekawych, śmiesznych, a czasem mrożących krew w żyłach przygodach młodego kota i jego opiekuna. Nas ogromnie rozbawiły ulubione zabawy Leona. Wspinanie się po firance, zabawy w chowanego czy ganianie chrabąszczy to coś, co znamy z życia naszej kociej przyjaciółki. Mimo że Filip i jego rodzice są bardzo świadomymi opiekunami, nie ustrzegą się niestety pewnych wypadków. Historia naszych bohaterów pokaże dzieciom między innymi dlaczego tak istotne jest właściwe przygotowanie mieszkania, by kot był w nim bezpieczny.

Czytając „Zabawne przypadki kota Leona”, dzieci będą miały szansę przekonać się, że posiadanie kota to nie tylko sprzątanie kuwety i dbanie, by zwierzątko miało co jeść i pić. Filip pokaże młodym czytelnikom, że każde zwierzę ma swój charakter i różne potrzeby, które należy poznać i szanować. Na przykładzie Leona zobaczycie, że nie każdy kot lubi wpadać z wizytą do innych zwierząt. Dowiecie się także, że nawet rasowe koty wcale nie muszą lubić wystaw i pokazów! Na tym jednak nie koniec!

Przygody Filipa i jego kociego przyjaciela pokażą, jak ważne jest obserwowanie swojego pupila. Filip poświęca Leonowi dużo czasu, uczy się rozpoznawać jego potrzeby i emocje. Dzięki temu wie, kiedy kot się nudzi, a kiedy wolałby odpocząć. To dzięki troskliwej opiece chłopca Leon czuje się w ich rodzinie bezpiecznie. I jak w każdej rodzinie, tak i tu tworzą się pewne rytuały. Cieszę się, że autorka tak wnikliwie podeszła do tematu opieki nad kotem. Z tego względu uważam, że będzie to bardzo wartościowa lektura, przygotowująca dzieci do opieki nad pupilem.

Dodam jeszcze, że „Zabawne przypadki kota Leona” to bardzo ciepła, familijna opowieść. Historia napisana jest prostym, przyjemnym językiem, a poszczególne przygody Filipa i jego kota są naprawdę ciekawe. Opowiadaniu towarzyszą czarno-białe obrazki Dariusza Wanata, które są dość charakterystyczne dla tego ilustratora. Muszę przyznać, że przedstawione na obrazkach sytuacje są niezwykle urzekające i nam osobiście przypadły do gustu.

Gorąco polecam „Zabawne przypadki kota Leona” wszystkim dzieciom już od 5. roku życia. Jestem pewna, że będzie to wartościowa i ciekawa lektura.

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Zabawne przypadki kota Leona

Zabawne przypadki kota Leona

Poznajcie Leona i jego niesamowite przypadki. Zabawna opowieść familijna o rasowym kocie domowym, który uwielbia poznawanie świata. 

Napisz opinię