Operacja Pelagia Zobacz większe

Operacja Pelagia

Nowy

Nocna, ryzykowna obyczajowo, kąpiel. Lecz nie w romantycznym blasku księżyca nad jeziorem, tylko w oślepiającym nagle świetle reflektora łodzi patrolowej… Tak oto spotkali się ponownie: dziennikarka po przejściach i milicjant z przeszłością.

Więcej szczegółów

25,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Aleksander Bukowiecki
Liczba stron 334
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wydawnictwo Białe Pióro
ISBN 978-83-66004-05-4

Więcej informacji

Nocna, ryzykowna obyczajowo, kąpiel. Lecz nie w romantycznym blasku księżyca nad jeziorem, tylko w oślepiającym nagle świetle reflektora łodzi patrolowej… Tak oto spotkali się ponownie: dziennikarka po przejściach i milicjant z przeszłością. Rzecz dzieje się w egzotycznych już dzisiaj realiach PRL-u, które autor dobrze pamięta. Bohaterów ścigają jednakże mary przeszłości jeszcze odleglejszej…

Co spowodowało tragiczny wypadek na pomoście przystani?

Jaką tajemnicę kryje stara, poniemiecka fabryka chemiczna?

Na czym polegała wojenna „Operacja Pelagia”?

Kto zwycięży w grze sił dawnych i nowych?

Jaki rezultat przyniesie szalony pościg po jeziorze?

I wreszcie - jak się to wszystko skończy?

Albo i nie skończy..?

Książka, pisana pod koniec panowania komuny, zawiera realia tamtych czasów, jak choćby styl życia bohaterów w warunkach ciągłych niedoborów. Dziś nabierają one „dostojnej” patyny, która może być atrakcyjna, nawet wręcz egzotyczna dla młodszych czytelników. Starszych zabierze

w świat rodem z serialu „07 zgłoś się”.

 "Operacja Pelagia" to absorbująca historia, która wciąga bez pamięci i trzyma w niesamowitym napięciu niemal do ostatniej strony. Dajcie się wciągnąć w ekscytujące śledztwo, zatraćcie się w tym tajemniczym klimacie i bądźcie świadkami, jak bardzo ludzkie życie potrafi być ironiczne.

Anna Rydzewska (Z fascynacją o książkach)

 Osadzona w głębokim PRL-u opowieść Bukowieckiego, podejmuje bardzo niesztampowy temat, pokazując charakterystyczne cechy tamtego okresu, a jednocześnie intryguje i buduje czytelniczą ciekawość. Wyraziści bohaterowie, trudne, niecodzienne kwestie, prosty język, lekkie pióro, zawiłe sprawy i plątanina emocji w jednym. Polecam!

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

Opinie

Oceń 
2019-03-26

Operacja Pelagia

Po przeczytaniu książki uważam ,ze jest to wartościowy tytuł. Pokazuje obrazowo życie malej osady nad jeziorem w Polsce w czasach innych jak nasze lecz niezbyt odległych. Pokazuje realia tamtych czasów. Autor posługuje się pięknym językiem literackim .Postacie przez niego stworzone są przekonywujące i ciekawe. Autor pokazuje pracę straży wodnej.
Pięknie opisuje miejsce akcji . Obrazowo jak w kinie. Spokój tej Osady zakłóca wybuch. Ginie dziecko .Zaczyna się śledztwo. .Życie toczy się dalej. Są dobre dialogi ,watki osobiste i nieco erotyzmu .W czasie śledztwa okazuje się ,że woda w jeziorze jest poważnie zanieczyszczona i zagraża ludziom i przyrodzie. Śledztwo sięga czasów wojny Giną dowody Wyniki śledztwa są zaskakujące a nam szkoda rozstwać się z bohaterami tej ciekawej książki..

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Operacja Pelagia

Operacja Pelagia

Nocna, ryzykowna obyczajowo, kąpiel. Lecz nie w romantycznym blasku księżyca nad jeziorem, tylko w oślepiającym nagle świetle reflektora łodzi patrolowej… Tak oto spotkali się ponownie: dziennikarka po przejściach i milicjant z przeszłością.

Napisz opinię