Tęskniąc w obie strony Zobacz większe

Tęskniąc w obie strony

Nowy

Jednak Anna ciągle za czymś tęskni. Za powietrzem Afryki? Za ekstazą w związku? Za przyjaciółką? Czy ją jeszcze zobaczy... Wielowątkowa akcja wciąga od pierwszych do ostatnich stron.

Więcej szczegółów

20,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Magdalena Ludwiczak
Liczba stron 257
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wydawnictwo Białe Pióro
ISBN 978-83-64426-70-4

Więcej informacji

Anna jest poznanianką. Po ukończeniu studiów medycznych poszukuje swojej drogi zarówno tej zawodowej jak i uczuciowej. Jako pełnoletnia osoba, dowiaduje się, że jej matka jest córką oficera SS, zastrzelonego pod koniec wojny podczas akcji. Alexander Langer był oficerem, który podczas wojny zajmował się katalogowaniem i grabieżą polskich dzieł sztuki. By przywrócić równowagę wyjeżdża na misję medyczną do Algierii. W czasach komunistycznej Polski, gdzie swobodne podróżowanie było niemożliwe, ona wyrywa się do Afryki. Poznaje nowych ludzi, ich zwyczaje oraz kandydata na nowy związek. O poprzednim próbuje zapomnieć. Po trzech latach wraca do Polski.  Wdaje się w romans, który burzy jej spokój i powoduje wyrzuty sumienia. Postanawia szybko skończyć tę farsę. Leczy rany w nowym związku z Markiem, zastępcą dyrektora szpitala. Człowiekiem nieskazitelnym, uczciwym i uroczym. Szybko zostaje jego żoną i matką dwójki dzieci. Życie Anny zyskuje stabilizacją, lecz pozbawione jest uniesień. Takie jednak jej odpowiadało. Mąż był partnerem, a algierska Aje przyjaciółką na zawsze, dzięki systematycznie płynącej z dalekiego świata korespondencji.

Inspirowana autentycznymi zdarzeniami książka rysuje nam fikcyjną rodzinę Bonieckich, której dzieje są dramatyczne, a zarazem charakterystyczne  nie tylko dla Polaków, ale też Europejczyków.

Splecione losy bohaterów najnowszej książki Magdaleny Ludwiczak opisują nam czasy wojny oraz trudne lata powojenne, kiedy pozornie wszystko wracało do normy. Autorka dotyka także wątków związanych ze sztuką, poszukując wraz z bohaterką zagrabionego podczas wojny dzieła. Powieść tę czyta się z zapartym tchem utożsamiając się z jej bohaterami. Każdy z nas znajdzie w niej ułamek swojej własnej, narodowej historii.

Kinga Rypińska, malarka/ilustratorka, Australia

„Tęskniąc w obie strony” wzrusza głębią podjętych tematów, porusza emocjonalną struną wrażliwości, ale przede wszystkim zmusza do refleksji nad kadrami bliskich nam obrazów. Autorka zręcznie wplotła w fabułę ciepło i tragedię arabskich kobiet oraz klimat tamtejszych obrzędów, życia codziennego, mentalności. A całość rozgrywa się na tle wielkich przemian gospodarczych i społecznych polskiej rzeczywistości.

Wyrazista, pełna wzlotów i upadków, jak to w życiu.

Polecam!

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

www.nietypowerecenzje.blogspot.com

Opinie

Napisz opinię

Tęskniąc w obie strony

Tęskniąc w obie strony

Jednak Anna ciągle za czymś tęskni. Za powietrzem Afryki? Za ekstazą w związku? Za przyjaciółką? Czy ją jeszcze zobaczy... Wielowątkowa akcja wciąga od pierwszych do ostatnich stron.

Napisz opinię