Wyprzedaż! Wakacje u starożytnych Zobacz większe

Wakacje u starożytnych

Nowy

W naszej klasie, jak w większości klas szkolnych, część uczniów uczęszcza na lekcje bez protestów, a część przychodzi na nie jak na ścięcie” – zaczyna swoją opowieść Jurek

Więcej szczegółów

10,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Joanna Baran
Liczba stron 86
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wydawnictwo Białe Pióro
ISBN 978-83-64426-88-9

Więcej informacji

„ W naszej klasie, jak w większości klas szkolnych, część uczniów uczęszcza na lekcje bez protestów, a część przychodzi na nie jak na ścięcie” – zaczyna swoją opowieść Jurek, którego koledzy nazywają Kimonem. Czy Wy też tak macie? W klasie Jurka koledzy mają przezwiska, które ich nie obrażają, a wręcz przeciwnie, podkreślają ich osobowość i charaktery. To samo tyczy nauczycieli. A co z odrabianiem nietypowych zadań domowych? Czy możliwe jest, żeby praca domowa była wielką przygodą? Zapraszamy na niezwykle ciekawą i mądrą opowieść dla dzieci w wieku 9-12 lat, które przy okazji lektury mogą poszerzyć lub zweryfikować swoją wiedzę dotyczącą czasów starożytnych.

Czasem wystarczy odrobina magii i szczypta fantazji, by odrobić zadanie domowe i zyskać wiedzę, jakiej mogą pozazdrościć koledzy z klasy. Właśnie nietypowa, wakacyjna praca domowa sprawiła, że grupka przyjaciół za sprawą tajemniczego przedmiotu, przenosi się w dawne czasy i ma możliwość poznać historię starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu namacalnie, bez ubarwień, czy na podstawie suchych, internetowych informacji.

Razem z nimi zabierzecie się Was w niezwykłą, interesującą podróż do świata piramid, starożytnych budowli, nieskażonych cywilizacją ogrodów owocowych i oliwnych, dowiecie się o typowych dla tamtych czasów obrzędach. „Wakacje u starożytnych” to opowieść o sile prawdziwej przyjaźni i o tym, jak niemożliwe przybiera realne kształty. Wciągająca od pierwszych stron, pomysłowa, mądra skarbnica wiedzy i inteligentnego rozwiązania pewnego kłopotu. Idealna dla starszych i młodszych.

Polecam wraz ze starszym synem Mikołajem!

Agnieszka Krizel i Mikołaj (lat 12)

www.nietypowerecenzje.blogspot.com

Opinie

Napisz opinię

Wakacje u starożytnych

Wakacje u starożytnych

W naszej klasie, jak w większości klas szkolnych, część uczniów uczęszcza na lekcje bez protestów, a część przychodzi na nie jak na ścięcie” – zaczyna swoją opowieść Jurek

Napisz opinię