Niepokorna Zobacz większe

Niepokorna

Nowy

Dwudziestoośmioletnia Anna to piękna i mądra pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Musiała szybko dorosnąć,....

Więcej szczegółów

25,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Autor Jolanta Bartoś
Liczba stron 200
Wymiary 148x210
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wydawnictwo Białe Pióro
ISBN 978-83-64426-66-7

Więcej informacji

Dwudziestoośmioletnia Anna to piękna i mądra pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Musiała szybko dorosnąć, po stracie rodziców i młodszego braciszka. Borykając się ze swoimi problemami, smutkiem i żalem, trafiła pod opiekę wujostwa, u których zaznała dodatkowych krzywd, w tym molestowania. Kiedy tylko nadarzała się okazja uciekała, wolała dom dziecka od toksycznej rodziny. Nad jej życiem czuwał jednak oschły i zasadniczy mecenas Tomasz, przyjaciel jej zmarłego ojca. Dzięki mężczyźnie, Anna skończyła szkołę średnią, a nawet studia prawnicze, po których mogła podjąć pracę w jego kancelarii. Wydawałoby się, że oprócz męża u boku nie potrzeba jej wiele do szczęścia. Na ślubie przyjaciół poznaje przystojnego i tajemniczego Kacpra. Ania szybko się w nim zakochuje. Chłopak rozpościera przed nią wizję wspólnej przyszłości, jednak znika na coraz dłuższe okresy czasu, tłumacząc to pracą.

Pewnego dnia, Anna otrzymuje tajemniczą kopertę ze zdjęciami. Jaką tajemnicę odkryje przed kobietą jej zawartość?

„Niepokorna” to bardzo sprawnie i sugestywnie opowiedziana historia, która przydarzyć mogłaby się każdemu z nas. Niezwykle prawdziwa w swej wymowie fabuła powieści od pierwszych stron wciąga wartką akcją, ciekawie popowadzonymi wątkami tajemniczych zaginięć młodych dziewczyn oraz żywymi dialogami. Główna jej bohaterka jest kobietą z krwi i kości, pokaleczoną przez los, cichą ale nieugiętą. Nieopacznie szukającą szczęścia w ramionach mężczyzny, który wcale nie jest tym za kogo się podaje. Czy wreszcie da radę odciąć się od przeszłości, która kładzie się cieniem na jej dotychczasowe życie i relacje z mężczyznami? Czy Ania zazna wewnętrznego spokoju? Czy odnajdzie wreszcie szczęście? Kim jest Karol, a kim okaże się Kacper? Odpowiedzi znajdziecie w tej niezwykle poruszającej powieści.

Polecam!

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

www.nietypowerecenzje.blox.pl

Opinie

Oceń 
2017-06-15

Obiektywnie

Merytoryczna analiza tekstu i uszczegółowienie faktów.
Pełny tekst jest pod adresem:
http://www.taniaksiazka.pl/niepokorna-jolanta-bartos-p-814002.html
„Jolanta Bartoś - urodzona 29 sierpnia 1969 roku w Jarocinie, przez większość lat mieszkanka Krotoszyna, obecnie związana z Lesznem.” Drobny błąd językowy – Krotoszyn bo w Krotoszynie. Krotoszyna to już jakaś inna bajka. Po Krotoszynie była Oleśnica o której ktoś zapomniał. Świadomie czy celowo? Odpowiem – celowo bo to ciemna karta w życiorysie. Więc poprawnie mamy ciąg miejscowości Krotoszyn i ucieczka (jakie okoliczności są tego powodem?), Oleśnica i ucieczka (jakie okoliczności są tego powodem?), Leszno i … ”… obecnie związana z Lesznem” (jakie były tego powody?). „Artystyczna dusza wyczulona na piękno.” Dusza TAK, wyczulona Tak (pytanie: Na co wyczulona?) na piękno (o gustach i kolorach jak wiemy trudno dyskutować), artystyczna, tu tylko można wstawić znak „?”. „Przygodę z literaturą rozpoczęły bajki opowiadane młodszemu bratu,…” raczej pisanie szkolnych wypracowań za córkę i za syna a bajki to są opowiadane jak widać z tej wyrywkowej analizy. „Obecnie publikuje na łamach portalu…” który ma niemal zerową czytelność chyba dzięki tzw. „felieton, opowieść, tekst, wyznania”. Trudno określić jaka to forma dziennikarska lub literacka. Raczej jest to zlepek słów przez, które widzimy nieudolność życiową, klęski, porażki, determinację w szukaniu partnera lub tylko spodni. Na koniec tej części analizy faktów „(źródło: okładka książki "Niepokorna")”, jestem zniesmaczona przemilczeniami. Czy można poważnie traktować autorów oraz ich publikacje jeżeli braknie im odwagi i już na okładce wprowadzają czytelnika w błąd?

„Zawsze tym będziesz - czymeś jest.

Wsadzaj peruki z tysiącznymi kudły,

Nogi podwyższaj łokciowymi szczudły,

Wciąż pozostaniesz, czymeś jest.”

Johann Wolfgang von Goethe – Faust

Oceń 
2017-05-31

Pawel

Straszna ta opinia. Lukier cieknie wszędzie i brak jest merytorycznych uwag. Takie opinie to skandal.

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Niepokorna

Niepokorna

Dwudziestoośmioletnia Anna to piękna i mądra pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Musiała szybko dorosnąć,....

Napisz opinię